SUBIEKTYWNA LISTA TOP TRENINGÓW DOSTĘPNYCH NA YOUTUBE

SUBIEKTYWNA LISTA TOP TRENINGÓW DOSTĘPNYCH NA YOUTUBE


Tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego postanowiłam zapoczątkować na blogu nową serie wpisów, które poruszałyby temat aktywnego i zdrowego stylu życia. Do tej pory podzieliłam się z Wami własnymi przemyśleniami na temat motywacji i pierwszych korków w sportowym świecie, a dziś chciałabym zaproponować coś zdecydowanie bardziej praktycznego, a mianowicie listę treningów, które uważam za godne uwagi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa: ćwiczenia, trening albo płaski brzuch aby uzyskać wykaz kilkudziesięciu treningów poświęconych danym partiom ciała. Otrzymujemy przeróżne zestawy, rozciągnięte w czasie, dopasowane do poziomu zaawansowania, wieku, a nawet stanu fizycznego. Wybór jest ogromny, ale czasem warto postawić na coś sprawdzonego. Do tej pory zgromadziłam listę różnych ćwiczeń, które odpowiadają mi najbardziej i dziś z przyjemnocią się nią z Wami podzielę. Zapraszam! 

JOGA / STRETCHING: 

Zacznijmy od wykazu najspokojniejszych i zarazem najprzyjemniejszych ćwiczeń. Obecnie jestem niezwykle zaangażowana w treningi jogi i stretchingu, które mówiąc bardzo potocznie są swego rodzaju gimnastyką. Przygotowują nasze ciało na relaks, rozciągają mięśnie i dbają o to aby siedzący tryb życia nie wykończył naszego kręgosłupa. Oprócz niezwykłego odprężenia ciała zapewniają nam także odprężenie umysłu za co uwielbiam je jeszcze bardziej. Wiem, że znajdą się sceptycy owych dyscyplin bowiem swego czasu zrodziły się plotki na temat niebezpieczeństwa jakie może nieść uprawianie wspomnianych sportów... Osobiście nigdy nie myślałam o jodze i rozciąganiu jako o czymś złym, ale dla wszystkich wątpiących zamieszczam link do rewelacyjnego artykułu Agnieszki Maciąg, myślę, że rozwieje wątpliwości. A o to moja top lista gatunku:


ROZGRZEWKA:

Rozgrzewka stanowi niezwykle istotny element każdego treningu, to ona strzeże nas przed przykrymi dolegliwościami rozgrzewając nasze mięśnie, a także wprowadzając oddech w tryb sportowy. W internecie nie brakuje licznych ćwiczeń stanowiących wstęp do dalszego treningu, ale jak na mój gust trwają one zbyt długo. Jeśli sama rozgrzewka zajmie nam 20-30 minut często będziemy zbyt zmęczeni, zniechęceni bądź zabraknie nam czasu na ćwiczenia docelowe, a przecież nie o to w tym chodzi. Dwa filmiki jakie wybrałam do swojej listy stanowią serię krótkich, rozgrzewających ćwiczeń, które doskonale przygotują nas do dalszego treningu, a dla początkujących będą stanowić główny ruch, co jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.
PILATES: 

Romans z pilatesem przeżywałam na przełomie jesieni i zimy jeszcze zanim na dobre zapisałam się na siłownie. W tym okresie byłam niezwykle zmęczona, ospała, a jednocześnie zapracowana. Poszukiwałam treningu, który będzie odprężający, powolny, ale wciąż nieco zadba o moje mięśnie. Z Olą z TrenerkaInfo ćwiczyłam już kilka lat wcześniej i pamiętałam, że na kanale znajdował się także trening pilatesowy, poszukiwania czegoś nowego okazały się więc zbyteczne. Co prawda obecnie zakończyłam przygodę z pilatesem na rzecz innych ćwiczeń, ale wciąż bardzo miło wspominam ten zestaw i serdecznie polecam.TRENING CAŁEGO CIAŁA:

Jeśli szukasz treningu, który przysłuży się całemu ciału zdecydowanie postaw na Skalpel. Przedtem bardzo rzadko zaglądałam na filmiki Ewy Chodakowskiej, kojarzyły mi się z długim i żmudnym procesem kończącym się potwornym zmęczeniem, ale ten zestaw okazał się zupełnie inny. Co prawda Skalpel trwa około 40 minut, ale zawiera w sobie zarówno rozgrzewkę jak i końcowe rozciąganie. Sposób prowadzenia ćwiczeń przez Ewę - spokojne polecenia, brak ekscentrycznych okrzyków niezwykle mi odpowiada. Zestaw jest prosty dla osoby, która trochę już przebywa w wymiarze fit, ale nie polecam go na sam początek sportowej przygody bowiem może przysporzyć nieco kłopotów.TRENINGI CARDIO:

Treningi cardio to typ ćwiczeń zahaczających o masochizm... Ich "urok" polega na powtarzalności poszczególnych ruchów, które mają doprowadzić do szybkiego, aktywnego spalania tkanki tłuszczowej. Wbrew temu co napisałam na samym początku, jest to całkiem przyjemny trening - wykańcza i pozostawia satysfakcję czego naprawdę z czasem trudno jest nie polubić. Swoje cardio odprawiam na siłowni aczkolwiek wybrałam trzy zestawy, które uważam za najciekawsze i najprzyjemniejsze. Do grona moich ulubionych, sportowych kanałów zaliczam bez wątpienia TreningFitess, na którym to Paula roztacza przed nami całą paletę przeróżnych treningów, do tych, które cenię sobie najbardziej należą dance cardio, świetna alternatywa dla miłośników tańca, a wiecie, że mam słabość do tej dyscypliny.

TRENING NA MIĘŚNIE BRZUCHA/UD/POŚLADKÓW:

Na koniec wykazu moich ulubionych treningów pozostawiłam rodzaj, w którym tkwię najdłużej, a mianowicie ćwiczenia na mięśnie brzucha, ud i pośladów. Obecnie wykonuje zestaw od Pauli z TreningFitness, który choć daje w kość (a właściwie w mięśnie) jest niezwykle efektywny, 20 minut wygibasów, a masz wrażenie że Twój brzuch zaczyna chować się do środka. Wracam również do ćwiczeń z Olą z TrenerkaInfo oraz z Natalią Gacką z OdchudzanieBezKitów - krótkie, prakatyczne zestawy z dobrymi prowadzącymi. Swego czasu długo ćwiczyłam z MelB, ale niestety jej nadmierny entuzjazm szybko obrzydził mi same treningi... Przy kilku pierwszych razach było w porządku, ale kiedy ćwiczysz przez pół roku mimowolnie zapamiętujesz irytujące teksty trenerki, nie mniej sam zestaw bardzo polecam. A jeśli przeszkadza Ci gdy prowadzący motywują Cię i instruują, koniecznie zajrzyj na trening od ShapelItPolska to jeden z nielicznych treningów opierających się na wyłącznym pokazie ćwiczeń i odliczaniu sekund do końca poszczególnego zestawu. Obecnie nie wykonuję już treningów na pośladki i uda, te partie ćwiczę głównie na siłowni aczkolwiek dwa załączone zestawy trochę ze mną przeszły i mogę je polecić z czystym sercem.

Trening na mięśnie brzucha z TreningFitness

Trening ABS - mięśnie brzucha z OdchudzanieBezKitów

Trening na mięśnie brzucha z TrenerkaInfo

Trening na mięśnie brzucha z MelB

Trening na mięśnie brzucha z ShapeItPolska

Trening na mięśnie pośladków z MelB

Trening na mięśnie pośladków i ud z OdchudzanieBezKitów 

W dzisiejszym poście to już wszystko, mam nadzieję, że wśród podlinkowanych zestawów znajdziecie coś dla siebie, a tym czasem znów muszę pożegnać się z Wami na najbliższy tydzień. Wiem, że dopiero co deklarowałam swoją blogową organizację, ale niestety podczas wyjazdów sporadycznie zaglądam do internetu, dlatego w Wenecji również zamierzam odciąć się od blogowej wioski. Wracam w przyszłą niedzielę z kolejnym postem i myślę, że w końcu wystartuję znacznie bardziej zorganizowana. Do zobaczenia!

A jakie treningi Wy polecacie? 
Preferujecie ćwiczenia w grupie, na siłowni czy może domowym zaciszu?
__________________________________________________________________________
Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Nic prostrzego!  Dołącz do obserwatorów Definiuję na bloggerze, snapchacie: definiuje_blog oraz  FANPAGE'U i INSTAGRAMIE 

SUBIEKTYWNA LISTA TOP TRENINGÓW DOSTĘPNYCH NA YOUTUBE